Česká Republika
Kontakty
VEOLIA VODA ČESKÁ REPUBLIKA, a.s.


Pařížská 11
110 00 Praha 1
Tel.: + 420 222 321 648
Fax: + 420 222 321 650
email: veolia@veoliavoda.cz

Voda pro Afriku

Do Etiopie putuje 385 000 Kč na opravu vodního vrtu

Veolia Voda a Nadační fond Veolia uspěly u veřejnosti již podruhé v předvánočním období s benefičním prodejem unikátních designových karaf na vodu z křišťálového skla, jehož výtěžek je určen na společný projekt Voda pro Afriku. Ten již druhým rokem pomáhá financovat projekty podporující vodní zdroje v Etiopii, které realizuje společnost Člověk v tísni.

Stoprocentní výtěžek z prodeje karaf druhé edice činí 385 tisíc korun a bude použit na opravu vodního vrtu v etiopské vesnici. Loňský výtěžek projektu ve výši 450 tisíc korun byl využit na stavby a opravy vodních zdrojů ve školách.

Na nemoci způsobené nedostatkem nezávadné pitné vody zemře v Etiopii 55 tisíc malých dětí ročně. Projektem Voda pro Ariku se tuto situaci snažíme zlepšit.

Charitativní projekt realizovaly společnost Veolia Voda a Nadační fond Veolia společně se svými partnery ve prospěch veřejné sbírky Skutečná pomoc společnosti Člověk v tísni. Hlavním partnerem projektu byl Člověk v tísni, o.p.s., partnery o.s. POHODA, Mamacoffee a VIZUS.CZ s.r.o.

Marcela Dvořáková, výkonná ředitelka komunikace a marketingu Veolia Voda pro ČR:

„V roce 2011 došlo k nevratnému poškození pumpy (pravděpodobně dlouhodobým a nadměrným užíváním), která musí být vyměněna. Místní vodní úřad disponuje omezeným rozpočtem a není schopen finančně náročnou náhradu zajistit. Lidé jsou odkázáni na povrchovou a dešťovou vodu, která se sbírá ve velkých kalužích a ke konzumaci je absolutně nevhodná. Proto jsme rádi, že výtěžek z prodeje karaf bude použit právě na opravu vodního vrtu v Lower Lenda, aby zde lidé měli čistou nezávadnou vodu. Děkujeme veřejnosti za zájem o náš projekt a projevenou solidaritu s potřebnými. "

Šimon Pánek, ředitel společnosti Člověk v tísni:

„Veolia Voda a NF Veolia nás prodejem karaf podpořily už podruhé a opět výraznou částkou 385 000 Kč. Těší nás, že si za cíl pomoci logicky zvolily vodní zdroje v Etiopii. Děkujeme Veolii, partnerům a všem, kteří si karafu zakoupili. Získávání peněz z prodeje pěkných karaf má navíc nápad a zapojuje veřejnost. Peníze použijeme na opravu vodního vrtu ve vesnici v lokalitě Lower Lenda, kde pracujeme již 8 let. Vrt, který opravíme, poskytne vodu 2 500 lidem a mnohým z nich, hlavně dětem, může doslova zachránit život. Opravu plánujeme dokončit v první polovině roku 2012.